shop_news
Jak wybrać kalendarz trójdzielny najbardziej dopasowany do Twoich potrzeb?

Jak wybrać najlepszy kalendarz trójdzielny? Na co należy zwracać uwagę, aby nie musieć się wstydzić swojego kalendarza przez cały kolejny rok? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziesz na naszym blogu. Czytaj niżej...

 

Wybierając kalendarze ścienne, traficie na całe mnóstwo ofert. Na pierwszy rzut oka, będą się one różnić od siebie tylko ceną. Jednak jeśli zależy Ci na wybraniu rzeczywiście najlepszego kalendarza, którego nie będziecie musieli się wstydzić przez kolejny rok, warto doczytać dokładnie specyfikację, aby wybrać ten najlepszy. Na co należy zwracać uwagę? Postaramy się przybliżyć to w kolejnych linijkach. Dziś zaczniemy od najpopularniejszego typu kalendarzy ściennych, czyli kalendarzy trójdzielnych.

 

Wymiary

Kalendarz kalendarzowi nierówny. Dosłownie. Decydując się na konkretny model kalendarza trójdzielnego, przede wszystkim należy spojrzeć na jego wymiary. I to zarówno wymiary całej konstrukcji, jak i jego poszczególnych części. Najczęściej można spotkać się z wymiarami główki i plecków. Razem z kalendariami tworzą cały kalendarz. Jakie powinien mieć wymiary kalendarz trójdzielny? Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Na pewno nie może być zbyt mały, bo skoro już decydujesz się reprezentatywny kalendarz trójdzielny, powinno być go widać na ścianie. W PrintONE oferujemy kalendarze w dwóch wariantach wymiarowych: 800 x 315mm oraz mniejszy 680 x 315 mm. Nasze doświadczenie mówi nam, iż są to optymalne wymiary kalendarza trójdzielnego. Niemniej jednak zawsze trzeba zastanowić się czego tak właściwie potrzebujesz.

 

Kalendaria

Jakie powinny być idealne kalendaria? Ładne i estetyczne. Każdemu mogą podobać się różne wzory kalendariów, jednak niewątpliwie należy zwrócić uwagę na jego zawartość. Podstawowy element to numeracja tygodni oraz imieniny. To jest tzw. must have każdego kalendarium. Kolejne składowe mogą już świadczyć tylko o wyższej jakości produktu. Może to być wielojęzyczność lub też rozpisanie świąt w poszczególnych państwach członkowskich Unii Europejskiej. W naszych kalendariach znajdziecie wszystkie te elementy. Co roku sami przygotowujemy skład kalendariów. Dzięki temu są unikalne oraz spełniają wszystkie wspomniane kryteria dobrego kalendarium.

 

Plecki

Plecki kalendarza to część, do której przyczepiane są kalendaria. Warto zwrócić uwagę czy istnieje możliwość jej zadruku i personalizacji, tj. dodania danych teleadresowych firmy, adresu strony internetowej czy też dowolnej innej dodatkowej treści. Kalendarz z białymi pleckami jest tańszy, ale i mniej skuteczny w swoim oddziaływaniu marketingowym. Pełnokolorowy podkład daje zdecydowanie więcej możliwości kreacji. Sprawdzając specyfikację plecków, powinniście zwrócić jeszcze uwagę na gramaturę papieru na której są drukowane. Karton Arctica 275g jest doskonałym materiałem na plecki - jest odpowiednio sztywny, aby zapewnić odpowiednią stabilność całego produktu. Wymiary plecków są składową wymiarów całego kalendarza, a więc tę kwestię już omówiliśmy.

 

Główka

Najbardziej ekskluzywnym sposobem wykończenia główki jest jej kaszerowanie, czyli oklejanie na grubej (2mm) litej tekturze, tak aby uzyskać efekt wypukłości. Dodatkowo taka główka jest laminowana (możliwość wyboru folii błyszczącej, matowej lub satynowej). Istnieje również możliwość dodania lakieru punktowego na matowej folii. Kalendarze z główką kaszerowaną są w naszej nomenklaturze kalendarzami PREMIUM. Alternatywą dla główki kaszerowanej są główki płaskie. I tutaj istnieją dwie możliwości: jedną z nich jest umieszczenie główki płaskiej, drukowanej na kartonie 275g, dodatkowo laminowanym. To rozwiązanie jest zastosowane w kalendarzach STANDARD. Druga opcja jest podejściem najbardziej ekonomicznym. Główka kalendarza oraz plecki drukowane są z jednej części. W tym przypadku nie ma możliwości wzbogacenia główki o dodatkowe uszlachetnienia. Istnieje natomiast możliwość zalaminowania całej główki wraz z pleckami. Tak wykonane są kalendarze z serii EKO.

 

 

Wykończenie

Do elementów wykończenia kalendarza należą okienko, otwór do powieszenia kalendarza na ścianie oraz dodatkowe wzmocnienia. Analizując już detale, czyli okienko, należy zwrócić uwagę czy są one gumkowe czy bezgumkowe. Okienka mocowane na gumkę są bardziej tradycyjne w naszej opinii nieco lepsze, ze względu na mocniejsze trzymanie się kalendarza. Okienka bezgumkowe potrafią dość często odpadać od kalendarza.

 

Teraz jesteście już wyposażeni w podstawową wiedzę dotyczącą kalendarzy trójdzielnych. Możecie więc obiektywnie ocenić każdą napotkaną ofertę. Wygodniej będzie jednak skorzystać z naszej sprawdzonej oferty ;)

Zapraszamy do naszego sklepu.

kalendarze PREMIUM - kalendarze STANDARD - kalendarze EKO

 
Promocja
Dla wszystkich żądnych wiedzy o najlepszych kalendarzach trójdzielnych: rabat -10% na wszystkie kalendarze trójdzielne.
Wystarczy dokonać zakupy w serwisie i wpisać specjalny kod rabatowy NAJLEPSZE_TROJDZIELNE 
Promocja ważna do 15.11.2016 r. 
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl