shop_news
Canon imagePRESS V1350 w drukarni internetowej PrintONE

Drukarnia internetowa PrintONE z Ustowa pod Szczecinem to przedsiębiorstwo od ponad 20 lat dobrze znane na polskim rynku druku. Jednak nawet najlepsi nie mogą osiadać na laurach, dlatego wiosną 2023 roku właściciel firmy rozpoczął poszukiwania nowej maszyny do druku kolorowych i czarno-białych wnętrz książek. Ze względu na niezrównaną stabilność produkcji, wybór padł na Canon imagePRESS V1350.

Cel

Zwiększenie mocy produkcyjnych drukarni w obszarze druku wnętrz książek ze stronami kolorowymi.

Efekty

Wdrożenie arkuszowego systemu do druku kolorowego Canon imagePRESS V1350.

Korzyści

  • Uzyskanie maksymalnej stabilności druku.
  • Możliwość produkcji na szerokim wachlarzu nośników, aż do gramatury 500 g/m2.
  • Wysoka jakość usług dodatkowych Canon.
  • Korzystny kontrakt serwisowy.

„PrintONE… and more”

– To nie było łatwe zadanie – mówi o poszukiwaniach nowej maszyny Michał Rajski, właściciel drukarni PrintONE z Ustowa. Ale nowe urządzenie pilnie trzeba było znaleźć. Drukarnia stale rozwija swoją ofertę i poszerza grono klientów, o czym symbolicznie mówi dopisek w logo przedsiębiorstwa: „PrintONE… and more”.

Aktualnie drukarnia zajmuje się niemal wszystkimi zleceniami, jakie można sobie wyobrazić w małym formacie. Książki, kalendarze, wizytówki, plakaty, ulotki, teczki, pieczątki… Szeroki wybór (aktualną ofertę można obejrzeć na stronie https://printone.pl/) w połączeniu z atrakcyjnymi cenami stanowi dla firmy z Ustowa klucz do sukcesu. Aby jednak móc gwarantować korzystne ceny, trzeba umiejętnie dostosować swój park maszynowy.

Do tej pory w PrintONE korzystano z trzech nieco starszych maszyn produkcji Canon: varioPRINT DP-LINE tworzy głównie druki akcydensowe (w tym samokopiujące), imagePRESS C8000VP drukuje wysokojakościowe okładki na grubych nośnikach typu karton czy kreda, z kolei varioPRINT 6180 TITAN jest wykorzystywany do druku książek.

 

W poszukiwaniu maszyny idealnej

W Polsce drukuje się coraz więcej książek. Jak podaje Biblioteka Narodowa w raporcie „Ruch wydawniczy w liczbach”, tylko w 2022 roku opublikowano 32 408 nowych tytułów. Nic zatem dziwnego, że właściciel drukarni PrintONE stanął przed koniecznością zwiększenia swoich możliwości produkcyjnych.

- Na początku 2023 roku rozpocząłem testowanie maszyn różnych firm – mówi Michał Rajski. – Przetestowałem łącznie urządzenia pięciu producentów. W każdym z odwiedzonych przeze mnie showroomów spędziłem mnóstwo czasu, bo przywoziłem tam własne media i godzinami obserwowałem, jak maszyny radzą sobie z wydrukami na nich. Wysiłek się opłacił. – Dziś mam pewność, że wybrałem najlepszą maszynę – twierdzi właściciel PrintONE, pokazując ręką na stojący w hali produkcyjnej imagePRESS V1350. Urządzenie od Canon wyróżniało się przede wszystkim stabilnością produkcji na szerokim wachlarzu nośników, od najcieńszych po najgrubsze.

- Mówiąc „stabilność druku” mam na myśli przede wszystkim brak przestojów i zacięć – precyzuje Michał Rajski. – Ale moją uwagę zwróciła także wysoka jakość usług dodatkowych oraz korzystny kontrakt serwisowy, w ramach którego każdego miesiąca Canon dostarcza mi materiały eksploatacyjne i zapewnia pomoc w razie ewentualnej awarii – dodaje.

 

Najwyższa produktywność w swojej klasie

Canon imagePRESS V1350 to urządzenie, które pojawiło się na rynku jesienią 2022, a w Polsce na wiosnę 2023 roku. Jest kontynuatorem uznanej serii imagePRESS V, która od początku była projektowana z myślą o doskonałej stabilności pracy i kolorów, jak i wysokiej precyzji zadruku z obu stron.

To maszyna, która oferuje wyjątkowe osiągi i najwyższą produktywność w swojej klasie drukarek tonerowych na papier cięty. Gwarantowana przez imagePRESS V1350 prędkość druku to aż 135 stron na minutę, a łączny miesięczny nakład może wynieść nawet 2,4 miliona stron.

Co jednak najważniejsze dla takich drukarni jak PrintONE, konstruktorzy urządzenia zastosowali próżniowy mechanizm podawania nośnika, spłaszczoną ścieżkę transportu papieru, zaawansowane rozwiązanie kontroli temperatury na pasie transmisyjnym POD-SURF oraz zintegrowany system chłodzący wydruk. To dzięki nim możliwa staje się realizacja wysokich nakładów bez kompromisów względem jakości i czasu pracy. Oraz wspomniana przez Michała Rajskiego stabilność druku. Nad kolorami czuwa technologia Multi Density Adjustment Technology (Multi-D.A.T.), która, wraz z wbudowanym czujnikiem spektrofotometrycznym, zapewnia automatyczną kalibrację koloru. Dodatkowo zaawansowane technologie rejestrujące oferują najściślejszą precyzję zadruku z obu stron. Wszystko to oznacza, że model V1350 jest stworzony nie tylko do druku wnętrz książek, ale też do tworzenia innych produktów wchodzących w skład bogatej oferty PrintONE: od broszur, katalogów i ulotek, poprzez wizytówki, aż po plakaty czy kalendarze.

 

Unowocześnienie produkcji to także oszczędności

Aby jeszcze bardziej unowocześnić procesy produkcyjne, Michał Rajski wraz z głównym urządzeniem zakupił tzw. Sensing Unit – dodatkowy moduł na bieżąco monitorujący ton koloru oraz dopasowanie przód/tył każdego wydruku. Eliminując potrzebę czasochłonnej manualnej kalibracji, Sensing Unit automatycznie dostosowuje parametry, aby – od pierwszej do ostatniej strony - odpowiadały wprowadzonym ustawieniom.

- Dzięki imagePRESS V1350 oraz dołączonemu do niego modułowi możemy znacznie uprościć nasz proces produkcyjny, co wiąże się także z oszczędnościami. Nasze najnowsze zakupy są zatem doskonałą wiadomością dla klientów. Zapraszam na https://printone.pl/, gdzie można samemu się przekonać, że wysokojakościowy druk cyfrowy nie musi być drogi – podsumowuje właściciel drukarni.

 źródło:

https://www.canon.pl/business/insights/case-studies/printone/

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl